logo
Nákupný košík

Info
+421 902 201 021
nakup@naturonline.sk
Hlavné menu
E-shop


<<  25/143 >>

Suplementy alias Doplnky výživy

18.9.2018 16:01

V dnešnej dobe je naozaj mnoho výživových doplnkov na trhu. Poďme si teda o nich povedať viac. Ako to s nimi je?

Suplementy - kombinácia látok obsiahnutých v kapsliach, tabletách, v prášku ale i v tekutej forme. Suplement je doplnok výživy, ktorý nepovažujeme za náhradu vyváženej a pestrej stravy ale ako doplnok k príjmu plnohodnotných jedál.  Vďaka nim príjmamame vitamíny, minerálne látky a živiny, ktoré priaznivo pôsobia na naše zdravie. Doplnky výživy pomáhajú telo chrániť pred nežiadúcim ochorením a podporujú funkciu zdravého imunitného systému. Upevňujú zdravie a doplňujú vitamíny, ktoré v strave neprijímame v dostatočnom množstve a telo si ich nevie produkovať samé. Ak tieto vitamíny neprijímame v strave musíme si to kompenzovať príjmom doplnkov, ktoré tieto vitamíny obsahujú. Ak sa nepravidelne stravujete vôbec telu nepomáhate. Nepravidelná a ťažko stráviteľná strava môže s Vaším zdravým urobiť riadnu šarapatu. Tým utrpí aj Váš tráviaci trakt, ktorý sa môže skutočne dlho spamätávať. Suplementy pomáhajú telu vysporiadať sa aj s takýmto zaťažením a pomôžu upraviť správnu funkciu tráviaceho traktu. Jedným z najúčinnejších spôsobov je práve DETOX – vďaka nemu dokáže telo odplaviť z tela nadbytočné a škodlivé látky. Práve vďaka doplnkom výživy určeným napr. práve na detox si viete upevniť zdravú imunitu.

Hovorili sme skôr o imunite a trávení, ale suplementy sú vyrábané na prírodnej báze a každý z nich obsahuje látky, ktoré priaznivo pôsobia na zdravie a každý z doplnkov výživy je zameraný na podporu a prevenciu zdravia našich orgánov v tele alebo upravujú cholesterol, tlak a iné... Neslúžia teda len ako prevencia pred ochoreniami. Ak už nejaké zdravotné ťažkosti máte, tak doplnky výživy fungujú práve na princípe podporného urýchlenia liečby či konkrétneho zdravotného problému. V dnešnej dobe po doplnkoch výživy siahajú čo raz viac aj mladí ľudia a sú zástancami zdravej výživy. Pri podávaných športových výkonoch majú vďaka produktom viac energie. Budujú si svalovú hmotu a prostredníctvom doplnkov prijímajú bielkoviny a potrebné vitamíny pre ďalší rast svalov a príjem zdrojov vitamínov, ktoré príjmame z doplnkov výživy. Existuje mnoho doplnkov na chudnutie. Pri redukčnom chudnutí sú ideálnym doplnkom nakoľko obsahujú napr. potrebnú vlákninu a vitamíny, ktoré telo redukčnom období potrebuje a musíte ho zásobovať dostatočným prímom. 

Vďaka dnešnej modernej dobe a vďaka doplnkom výživy na prírodnej báze sa môžeme chrániť pred civilizačnými ochoreniami a upevňovať svoje zdravie. Nespoliehajte sa samozrejme iba na doplnky výživy. Musíte si tiež uvedomiť, že prvoradá je zdravá strava a zdravá výživa, pohyb a keď k tomu zaradíte aj doplnky výživy máte zaručené skutočne lepšie výkony, energiu, lepšiu imunitu a minimalizujú sa šance na prepuknutie zdravotných ťažkostí. 

Aby ste teda správne pochopili na čo je dobré užívať doplnky výživy. Uvediem Vám nasledovný príklad a položím Vám jednu otázku: Konzumujete minimálne 2x za týždeň ryby? Nie? Tak práve tu sa Vám snažím poukázať na fakt, že telo potrebuje esenciálne omega 3 mastné kyseliny, ktoré získavame z rýb. Ak ich máme nedostatok riskujeme vznik kardiovaskulárnych ochorení.

Tento výrobok podporuje zdravú funkciu srdca . Ak rybí neprijímate v strave potom je na zváženie práve doplnok výživy ako je Rybí olej omega-3, 400kps.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  25/143 >>nakup@naturonline.sk
marketing@naturonline.sk
+421 (0) 902 201 021

© Všetky práva vyhradené - www.naturonline.sk
Tvorba web stránokVšetky práva vyhradené - www.naturonline.sk
Tvorba eshopu - GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam