logo
Nákupný košík

Info
+421 902 201 021
nakup@naturonline.sk
Hlavné menu
E-shop


<<  65/158 >>

PSORIÁZA ako sa prejavuje a čo robiť?

14.6.2017 11:12

Psoriáza je chronické zápalové ochorenie celého organizmu, ktoré sa viditeľne prejavuje na koži. Hoci sa psoriáza môže vyskytnúť na ktorejkoľvek časti tela, niektoré oblasti sú častejšie vystavované vonkajšej provokácií a teda sa zvykne psoriáza objavovať na často na rovnakých konkrétnych miestach na tele. Zvykne sa najviac prejavovať na miestach ako sú kolená, lakte, kríže, bedrá a tiež na pokožke hlavy. Pri podozrení ochorenia psoriázy je dôležité podstúpiť vyšetrenie konečníka, zvukovodu, penisu a skontrolovať stav nechtov. V oblasti vlasov výsev nových ložísk spôsobuje nepríjemné svrbenie  pokožky hlavy, tiež ale aj v iných častiach tela (napr. pazuchy, slabiny môže sprevádzať svrbenie. Vzniknuté praskliny na tele a hlavne v ohyboch kože môžu byť až bolestivé. Svrbenie sa môže prejavovať aj počas liečby a ošetrenia ložísk, ktoré môžu spôsobiť aj naordinované nesprávne prípravky pre starostlivosť o pokožku o takýto problémový typ pokožky. Jednoznačne, je potrebné používať kozmetiku resp. prípravky, bez parfumácií, parabénov a iných konzervačných a chemických látok, ktoré by mohli agresívne podráždiť pokožku. Priebeh ochorenia je individuálny a u každého sa môže začať prejavovať na inej časti tela. Priebeh ochorenia však môžeme charakterizovať do troch typoch, ktoré sa prejavujú najčastejšie.

 • náhle vznikajúca alebo zhoršená forma – akútny výsevový typ“ kvapkovitá psoriáza,“  často sa prejavuje práve u mladých ľudí,  po prekonaných infekciách, s častým svrbením, vysokou drážditeľnosťou, sklonom k spontánnemu zhojeniu, môže ale prejsť aj do ďalšieho, vôbec najčastejšieho typu..
 • chronickej stacionárnej formy ochorenia so silne zhrubnutými ložiskami pokrytými pevne lipnúcimi striebristými šupinami v malom počte na predilekčných miestach, bez tendencie k spontánnemu ústupu.
 • osobitým typom je tzv. exsudatívna psoriáza s presiaknutými žltkastými chrasto-šupinami, živočervenými ložiskami obklopenými širokým začervenalým lemom. Veľmi intenzívnou lokálnou liečbou, niekedy aj spontánne môže dôjsť k rozvoju erytrodermie.

Dôležité pri ošetrovaní je výber správnej kozmetiky, pravidelná starostlivosť, správne ošetrovanie pokožky. Dôležitým faktorom je tiež pred aplikáciou kozmetiky a pred samotným ošetrením pokožky je dôležité, aby bola pokožka čistá a dobre vysušená a následne čistými rukami aplikovať vhodnú kozmetiku pre ošetrenie takejto pokožky. Prejavy vyhojenia psoriáza sa hojí vplyvom liečby alebo aj spontánne bezo zvyšku. Vyhojené ložiská môžu byť dočasne viac pigmentované alebo naopak vyblednuté.

Aloe-vera šťava je veľmi dobrou voľbou úžívať pri psoriáze a tiež potierať ňou napadnuté mieta na tele. Pri liečbe je vhodné zakomponovať Aloe-vera šťavu ako poskytnutie výživy a tiež na posilnenie obrannyschopnosti organizmu z vnútra pre lepšiu úspešnosť liečby.

Účinky Aloe-vera šťava :

 • má protizápalové účinky, ničí vírusy, plesne aj baktérie
 • posilňuje imunitný systém a zlepšuje regeneráciu organizmu
 • blahodárne pôsobí na kožné ochorenia
 • uplatnenie nájde aj pri psoriáze, ekzémoch, akné, hemoroidoch
 • na pleť má protizápalové účinky a veľmi účinne zvyšuje jej hydratáciu   
 • pomáha pri problémoch tráviacej sústavy (pálenie záhy, nafukovanie, zápcha, plynatosť).
 • zlepšuje trávenie
 • zlepšuje činnosť čriev a ich obranyschopnosť
 • zlepšuje vyprázdňovanie
 • obnovuje črevnú mikroflóru
 • účinné pri žlčníkových a žalúdočných problémoch
 • pomáha zmierňovať menštruačné ťažkosti
 • detoxikuje organizmus
 • znižuje prekyslenie organizmu
OŠETRUJÚCA RADA ESKIMO - Kozmetika pre psoriatikov, atopikov, ekzematikov a alergikov. Produkty z tejto rady neobsahujú farbivá, parfémy či konzervanty, sú hypersenzibilné - riešia problémy citlivosti hypersenzibilnej – atopickej pokožky, pokožky s dermatitídou a psoriázou. Pokožka zvykne byť pri psoriáze a dermatitíde chronicky suchá, zdrsnená, svrbiaca - môžu sa objaviť praskliny a aj krvácanie pokožky. Rada ESKIMO prináša riešenie pre pokožku náročnú na ošetrenie. Pri narušenej kožnej bariére, ktorá má za následok zvýšenú transepidermálnu stratu vody, a preto je pleť citlivejšia na dráždivé látky. Tým môže dochádzať k začervenaniu a zápalu pokožky - akné. Začervenanie pokožky nemusí byť spájané, len s hypersenzibilitou môže vyusťovať do kuperózy rosacea. Aj je pokožka chronicky suchá, zdrsnená, svrbiaca - môžu sa objaviť praskliny a aj krvácanie pokožky. Dermatitída je veľmi časté ochorenie pokožky malých detí, ale i dospelých - tu je potrebná zvýšená starostlivosť. Rada Eskimo bola špeciálne vyvinutá a určená predovšetkým pre ľudí s problematickou a alergickou pokožkou. Prípravky majú excelentné vlastnosti – pomáhajú podráždenej, červenej pokožke a zvyšujú jej odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu. Ak je pokožka precitlivelá na kozmetiká - krémy - ošetrenie, je pre Vás rada ESKIMO to pravé.


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  65/158 >>nakup@naturonline.sk
marketing@naturonline.sk
+421 (0) 902 201 021

© Všetky práva vyhradené - www.naturonline.sk
Tvorba web stránokVšetky práva vyhradené - www.naturonline.sk
Tvorba eshopu - GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam