logo
Nákupný košík

Info
+421 902 201 021
nakup@naturonline.sk
Hlavné menu
E-shop


<<  18/134 >>

Prechod, menopauza čo musíme vedieť?

23.8.2018 15:07

Prechod, menopauza čo musíme vedieť?

Obdobie klimaktéria môže byť pre ženy veľmi náročné. Niektoré ženy ho zvládajú bez najmenších problémov a na niektoré sa naopak všetko nalepí. Prvé prejavy spozorujeme pri turbulentnom správaním menštruačného cyklu. Môže to znamenať, že menštruáciu nestratíte okamžite ale postupne. Nepravidelnosť menštruácie sa vytráca a čoraz viac sa príchod očakávanej menštruácie odďaľuje až napokon úplne zmizne. Ani v dnešnej modernej dobe, ktorá disponuje zo špeciálnymi prístrojmi nedokážeme presne určiť trvanie a ani presný vek ženy, kedy menopauza začne a ako dlho bude trvať približný odhad 3-5 rokov, ale môže to byť aj len niekoľko mesiacov.

Počas menopauzy dbajte na pitný režim. Ideálny je na doplnenie tekutín čaj v období menopauzy s červenou ďatelinkou obsahuje prírodné fyto-estrogény, ktoré pri pravidelnej konzumácii významne prispievajú k zdraviu a dobrému pocitu počas menopauzy. 

Prejavy menopauzy:

  • Strata menštruácie / 
  • Návaly, nadmerné potenie /MACA peruánska 
  • Nervozita, depresie /MACA peruánska 
  • Zlý spánok  Kvetový peľ + odburáva anémiu
  • Úbytok kolagénu v tele – pleť, koža nechty, vlasy / kolagén, vitamín E
  • Rednutie kosti / Vápnik - Vitamín D3
  • Sexuálne nechutenstvo.... /MACA peruánska 

Ako vlastne prebieha menopauza?

Meno pauza a zvyčajne objaví medzi 40-tym a 60-tym rokom života ženy. Jej začiatok a priebeh je postupný a neprepadne Vás len tak zo dňa na deň.

Premenopauza : V tejto fáze je menštruačný cyklus v norme a postupne sa znižuje hladina hormónov, ktoré majú za príčinu že menštruačný cyklus slabne až napokon úplne zmizne.

Perimenopauza : je cca 1 rok pred samotným ukončením prechodu

Samotná menopauza : Začína v momente poslednej menštruácie a pokračuje až do samotného konca menopauzy

Postmenopauza : je cca rok po ukončení samotnej menopauzy, v tej to fáze je ukončené reprodukčné obdobie vajíčok. Postmenopauza je charakteristická pre ženy do 60roku života ženy kedy je obdobie menopauzy ukončené.

Je známe, že menopauza môže prepadnúť aj mladšie ženy. Predčasná menopauza môže byť spôsobená nesprávnym stravovaním a nesprávnym životným štýlom.

V čase menopauzy odporúčame:

  • Pravidelne a zdravo a vyvážene sa stravovať
  • Pravidelne cvičiť, meditovať
  • Doplnky výživy – existuje niekoľko kvalitných výživových doplnkov, ktoré sú vhodné na užívanie v období menopauzy

V období menopauzy je dôležitý vápnik (Vitamín D3) Vám zabezpečí vstrebávanie vápnika do krvi, takže vďaka nemu dokáže telo vápnik prijať.

Maca pomohla zmierniť symptómy Ustrice maca Vám pomôžu počas menopauzy odstrániť návalovy či horúčavy, zbavíte sa prerušeného spánku.

Zlepšujú náladu a zvyšujú sexuálne libido.  Vďaka Mace sa budete cítiť výborne. Zvyšujú fyzickú a psychickú výkonnosť, podporujú myslenie a koncentráciu. Sú účinné pri hormonálnych výkyvoch - menopauza. Zabraňujú vypadávaniu vlasov. Koncentrát z ustríc, včelia materská kašička, zinok, vitamín E a koreň peruánskej rastliny maca - prírodné afrodiziakum.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

Zaujimave produkty ohladom menopauzy som našiel na https://vigrx4men.com/menopauza/
Odpovedať
9.6.2019 19:49 Lukášl.podonsky@gmail.com

Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  18/134 >>nakup@naturonline.sk
marketing@naturonline.sk
+421 (0) 902 201 021

© Všetky práva vyhradené - www.naturonline.sk
Tvorba web stránokVšetky práva vyhradené - www.naturonline.sk
Tvorba eshopu - GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam