logo
Nákupný košík

Info
+421 902 201 021
nakup@naturonline.sk
Hlavné menu
E-shop


<<  31/143 >>

Otravný hmyz a premnožené kliešte?

26.4.2018 12:20

Aj vy ste mali už toto leto kliešťa? Alebo Vás neustále otravuje hmyz, ktorý zanechá po sebe nepríjemné štípance? Čo účinne zaberá a pomáha? My Vám poskytneme pár užitočných rád ako zatočiť s kliešťom a ako ho správne vybrať, ale tiež ako zatočiť so štípancom. Prvoradá je  prevencia a ochrana aby sme napr. samotného kliešťa vôbec nechytili. B-komplex – vitamín B12 je jedna z najlepších prevencií ako sa chrániť - pomáha aj sprej proti klieštom i prípravky proti kliešťom. Hlavne u detí, keď sa chystajú do lesa ale do letných táborov. Samozrejme v dnešnej dobe sú premnožené a môžete si takéhoto votrelca doniesť aj z malej prechádzky po tráve, z kadekoľvek. Preto je dôležité byť opatrný a chrániť seba i deti. Pár rád a opatrení Vám ponúkame ako prevenciu pred týmto votrelcom, ktorý môže zanechať po sebe veľké zdravotné problémy. Repelentný účinok proti kliešťom má aj olej z čajovníka autrálskeho.Ako sa brániť?

 • Kríky či vysoká tráva sú ideálnym prostredím pre kliešťa a preto vôbec neodporúčame takéto typy výletu.
 • Ak sa chystáte do lesa, vhodnou ochranou je kráčať výlučne po lesných chodníkoch a mať dlhé nohavice, ktoré sú zakončené gumičkou, prípadne si ich zapravte do ponožiek.
 • Šmykľavý materiál oblečenia je tiež vhodný vtedy sa kliešť nemá šancu prichytiť.
 • Ak viete, že čoskoro sa chystáte na túru začnite s užívaním – vitamín B12 (B-komplex). Užívaním vitamínu B sa človek menej potí a kliešť svoju obeť necíti.
 • Kliešť je slepý a tak Vás nemá šancu vidieť ale oxid uhličitý, ktorý vydychujeme ucíti. A na telo človeka sa dostane veľmi ľahko, stačí, že sa ho zľahka dotknete a hneď si nájde miesto na Vašom tele.

 

Ako správne vybrať kliešťa?

 • Hlavné je konkrétne miesto vydezinfikovať (dezinfekčným prípravkom), prípadne alkoholom, či roztokom. Dôležité je, aby ste NIKDY nepoužili olej, to by mohlo spôsobiť udusenie kliešťa čo by spôsobilo nákazu.
 • Chrániť je vhodné sa rukavica, pred samotným vyberaním nakoľko ak by ste mali napr. ranku na rukách, mohol by kliešť spôsobiť nákazu Vám (cez ranku by prenikli látky do Vášho tela).
 • Odporúčame na vyťahovanie parazita použiť pinzetu s okrúhlym alebo tupým okrajom (je možné kúpiť i špeciálne pinzety)
 • Pinzetou kliešťa potrebujeme uchopiť čo najbližšie pri koži teda za hlavičku a kývavými pohybmi opatrne pomaličky vytiahnuť (opatrnosť je dôležitá aby ste ho vytiahli správne celého). Pohyby v smere a v proti smere hodinových ručičiek úplne vynechajte.
 • Ak by predsa v koži ostali zvyšky parazita, nepanikárte a polejte miesto dezinfekciou, ktorá jeho zvyšky vyplaví.
 • Nástroj teda klasickú alebo špeciálnu pinzetu po odstránení parazita prosím vydezinfikujte.

Ak ma poštípe hmyz SOS?

Neustále Vás obletuje otravný a nepríjemný hmyz! Ak Vás uštipne a zanechá za sebou nepríjemný svrbiaci štípanec pomôže Vám SOS pomocník - bioaktívny olej zo 101 bylín Ten zabezpečuje urýchlené zamedzenie neustálemu svrbeniu a regeneráciu. Okrem iného sa 101 bylín používa aj pri únave a vyčerpaniu. Ponúka vzpruženie a osvieženie tela aj po fyzickej námahe a dodá uvoľnenie. Používa sa aj na masírovanie. Obsiahnuté bylinky zaručujú aj voňavý a svieži dych.

Ideálny produkt s takzvaným prírodným repelentným účinkom Vás chráni pred nepríjemný a otravným hmyzom. Olej z čajovníka austrálskeho je prírodný odpudzovač hmyzu. Ak ste sa nestihli chrániť s čajovníkovým olejom a poštípal Vás nejaký hmyz, využite čajovník a potrite miesto štípanca. Veľmi účinný je i na ošetrenie pri zápaloch napríklad nosohltana. Pomáha aj pri slnečnom a termickom spálení, pri omrzlinách a plesniach.

Prírode sa určite nevyhýbajte, teraz viete ako bojovať proti parazitom a hmyzu!Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

Diskusia k článku

Pridať príspevok

K tomuto článku ešte nie sú pridané žiadne príspevky
Pridať príspevok
Meno *:
Váš email: *
Text *:
 
<<  31/143 >>nakup@naturonline.sk
marketing@naturonline.sk
+421 (0) 902 201 021

© Všetky práva vyhradené - www.naturonline.sk
Tvorba web stránokVšetky práva vyhradené - www.naturonline.sk
Tvorba eshopu - GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam