logo
Nákupný košík

Info
+421 902 201 021
nakup@naturonline.sk
Hlavné menu
E-shop

Detská kozmetika

14.10.2014 08:42 | naturonline

Jemná detská pokožka vyžaduje veľmi krehké zaobchádzanie. Z toho dôvodu je kozmetika zväčša vyrábaná ako hypoalergická Starostlivosť o pokožku detí kladie vysoké nároky. Mala by mať predovšetkým ochranné, hojivé účinky a súčasne neobsahovať látky organizmu cudzie či toxické. Dojčenská a detská kozmetika by mala obsahovať iba tie najkvalitnejšie prírodné látky. Ich jemné zloženie musí čistiť a chrániť detskú pokožku rešpektujúc jej prirodzené pH, mikrobiologicky a dermatologicky .

Detská kozmetikaPri výbere je v prvom rade absolútne dôležité všímať si povahu a zloženie prípravkov starostlivosti o citlivú a tenkú pokožku dieťatka. Musí sa dbať na to, aby sa pokožka (a jej prostredníctvom aj celý organizmus) nezaťažovala chemickými a syntetickými látkami. 

Dôležité pri detskej kozmetike je i naučiť sa čítať INCI zoznam na obale výrobku - (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients - Mezinárodná nomenklatúra kosmetických prísad) označuje zloženie daného výrobku uvedené na jeho obale. Látky sú zoradené podľa obsahového zastúpenia v danom výrobku od najväčšieho množstva po najmenšie.

Pre deti a človeka vôbec nie je vhodná kozmetika, ktorá v INCI zozname obsahuje: 

  • Látky ropného pôvodu (parafín, vazelína....)
  • Silikóny - potláčajú funkcie pokožky, upchávajú póry
  • Propylenglykol - je rozpúšťadlo používané v kozmetike. Zvykne spôsobovať alergie
  • PEG – polyethylenglykol
  • Parabény konzervanty, spúšťače alergií
  • Ftaláty – poškodzujú vnútorné orgány, majú negatívny vplyv na plodnosť
  • Suroviny získavané z mŕtvych zvierat (napr. Kolagén – veľké molekuly upchávajú póry)
  • GMO - geneticky modifikované suroviny
  • EDTA, DMDM, phenoxyethanol

Pokožka malých detí veľmi citlivo reaguje nielen na kozmetické výrobky, ale i na externe vplyvy. Škodiť jej môžu prach, vzduch a všetky možné častice. Detská izba, prichystaná výbavička pre novorodencov alebo bavlnené šatstvo by nemalo obsahovať, žiadne látky, ktoré by mohli spôsobovať alergické reakcie.

Typická detská vôňa je charakteristická závanom harmančeka (kamilky). Bábätko si samo prirodzene žiada, aby ho mama vyumývala prírodným šampónom a mydlom a potom mu jeho hebkú pokožku natrela detským prírodným krémom, mliekom alebo olejčekom.Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print
nakup@naturonline.sk
marketing@naturonline.sk
+421 (0) 902 201 021

© Všetky práva vyhradené - www.naturonline.sk
Tvorba web stránokVšetky práva vyhradené - www.naturonline.sk
Tvorba eshopu - GRANDIOSOFT
Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam